blue box

Půjčka ihned na účet do 5 minut - výhody a nevýhody

Aktualizováno 27/11/2018

Mezi nebankovními půjčkami najdeme i takové, které je možno vyřídít během pár minut a v expresním čase lze dostat peníze na účet. Příkladem jsou tzv. půjčky ihned na účet do 5 minut. Celý proces poskytování je nastaven tak, aby peníze k žadateli dorazily během pár minut od schválení půjčky a aby o tyto mikroúvěry bylo možné žádat nonstop.

Rychlý bankovní převod

Jak poskytovatelé dosáhli tohoto expresního času? Nebankovní společnosti vlastní účty u předních českých bank a peníze odesílají na účet přímo z banky, kde má klient účet. Bankovní převod tak trvá pouze několik minut. Pokud má žadatel účet u jiné banky než věřitelská společnost, peníze lze očekávat nejpozději následující pracovní den, protože putují v rámci mezibankovního převodu.


Limit částky

Půjčka ihned na účtu do 5 minut je krátkodobým úvěrem se splatností do 30 dnů. Částka, o kterou lze požádat, je obvykle omezena do výše 10 000 až 15 000 Kč. Na horní hranici ale žadatel dosáhne až při dalších žádostech, po včasném splacení předešlých půjček. První půjčka je většinou limitována částkou 5 000 Kč. Tento úvěr se dá získat bez nutnosti dokladování příjmu (papírového potvrzení od zaměstnavatele) a dosáhnou na něj i žadatelé se záznamem v registru dlužníků.

Zpoždění půjčky

Jediné zpoždění při vyřizování půjčky může nastat, pokud společnost bude po klientovi vyžadovat naskenování dokladu totožnosti nebo zaslání 1 Kč na její účet za účelem ověření čísla účtu. První úvěr se sjednává online, další jsou dostupné i přes zaslání SMS zprávy.

Plusy a mínusy

Férové společnosti za poskytnutí půjčky do 5 minut nepožadují žádné poplatky předem. Vzhledem k nižším částkám není nutné dávat k zástavě nemovitost, ani shánět ručitele. Je ovšem nutné počítat s vyšším úrokem nebo poplatkem. Doporučuje se důkladně si přečíst smlouvu a všeobecné obchodní podmínky.