blue box

Půjčky bez registrů dlužníků

13/04/2015

Pokud měl člověk dříve problémy se splácením půjček a má kvůli tomu záznam v registru dlužníků, octne se v horší pozici při žádosti o další peníze. Banka mu pravděpodobně nepůjčí vůbec a u nebankovních společností si bude muset vybrat takovou půjčku, při které se do registru dlužníků raději vůbec nenahlíží.

V registru se člověk ocitne, ani neví jak

Existují půjčky, které nevyžadují potvrzení o příjmu nebo jsou tolerantní k zápisu v registru. Do registru se někdo může dostat, ani neví jak. Stačí se opozdit se splátkou půjčky, a to jak bankovní tak i nebankovní. Dalšími častými případy je opoždění nebo vynechání splátek hypotéky, úvěru z kreditní karty nebo dokonce účtu za telefon. Nemusí to sice znamenat, že už člověk nedostane vůbec žádnou půjčku, značně mu to ale může ztížit život.

Kdo do něj nahlíží

Banky nahlížejí do registrů téměř vždy, a to jak při žádosti o půjčku, tak i kreditní kartu. U nebankovních společností to pravidlem není. U klasických spotřebitelských úvěrů se do registrů nahlíží, u dalších půjček někdy ne. Získat půjčku bez registru nemusí být tedy jednoduché ani u nebankovních společností, zvláště pokud klient žádá o vyšší částku.

Registry dlužníků v ČR:

  • Bankovní registr klientských informací (BRKI)
  • Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
  • Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům (SOLUS)
  • Centrální registru dlužníků (CERD)

Americké hypotéky - možnost bez registrů

Pokud žadateL potřebuje půjčit větší obnos a nikde se mu to nedaří, je zde určitá možnost. Musí být ale vlastníkem nemovitosti, případně automobilu. Nebankovní americká hypotéka do registru nenahlíží. Většinou se ani nedokládá papírové potvrzení o příjmu. V případě nesplácení člověk může o zastavenou movitou nebo nemovitou věc snadno přijít. Splátky sice bývají poměrně nízké a na delší dobu, nikdo ale nevíte, co se může přihodit. Proto je na místě obezřetnost, s touto půjčkou lze snadno přijít i o střechu nad hlavou.

Další informace:

Další informace k registrům dlužníků a půjčkám bez registrů dlužníků se můžete dozvědět také na této stránce.

SMS půjčky jsou rychlé a bez byrokracie

Půjčky před výplatou, neboli SMS půjčky, jsou dnes velmi populární. Předmětem půjčky bývá poměrně nízká částka, většinou do 5 nebo 10 tisícovek, kterou je ale třeba splatit do 30 dnů. Velkou výhodou je to, že peníze lze získat bez zbytečného papírování, většinou žadatel nepotřebuje žádné doklady ani se nenahlíží do registru. Stačí vyplnit formulář na internetu nebo poslat speciální SMS zprávu, a do několika minut či hodin je možné mít peníze na svém bankovním účtu. Tato jednoduchost je vyvážena poměrně vysokými úroky, takže je potřeba dobře zvážit, jak velkou půjčku opravdu potřebujeme.