blue box

Půjčky před výplatou

21/09/2015

Pokud člověk nemá dostatečné finanční rezervy, může se stát, že se kvůli nečekaným výdajům ocitne v nepříjemné situaci. Mnohdy zbývá do výplaty ještě pár dní, ale v peněžence a na účtu už nejsou skoro žádné peníze. Stačilo by pár stokorun nebo tisícikorun k překlenutí tohoto nepříjemného období. Co v této situaci dělat? Pokud nemáte v okolí nikoho, kdo by vám peníze na krátkou dobu půjčil, nabízí se rychlé řešení v podobě půjčky před výplatou.

Kolik peněz si lze půjčit

Půjčky před výplatou jsou rychlé půjčky, díky kterým získáte během pár hodin na účet potřebné finance. Většinou jde o částky do 5000 Kč. Někdy je ale možno půjčit si více, třeba až 15000 Kč. Dobře zvažte, kolik peněz opravdu nezbytně potřebujete a nepůjčujte si více, než je životně nutné. I pár stokorun nebo tisícovek může být dobrou záchranou. Lhůta ke splacení je u těchto překlenovacích půjček velmi krátká, většinou 30 dní.

Pohodlná a rychlá půjčka

Na trhu je mnoho firem, které rychlou půjčku před výplatou nabízejí. Jedná se většinou o SMS půjčky, tedy takové, o které zažádáte prostřednictvím SMS zprávy z vašeho mobilního telefonu, případně díky online formuláři na internetu. Není třeba zatěžovat se zbytečným papírováním nebo doklady. Firmy od vás většinou nebudou požadovat téměř nic. Potřebujete mít jen telefon, připojení k internetu a účet v bance.

Vyplníte formulář, vaše žádost je rychle posouzena, a pokud uspějete, obdržíte obratem peníze na účet. Můžete se stát, že potřebné finance budete mít k dispozici za pár minut.

Bez poplatku a bez registru

Některé společnosti vyžadují ještě před vyřízením ověření platnosti bankovního účtu žadatele. Většinou se jedná o to, že zašlete ze svého účtu na účet společnosti symbolickou částku, třeba 1 Kč. Je to ale prodloužení celého procesu a některé společnosti od tohoto kroku již upustily. U mnoha společností není problém ani zápis v registru dlužníků. Některé do nich nahlížejí, jiné ale nikoliv.

Buďte obezřetní a zodpovědní

Nenechte se zlákat představou rychlých peněz bez námahy. Splácení je zatíženo vysokými úroky, nic není zadarmo. Navíc splatit půjčku musíte většinou do měsíce. Pokud finance opravdu nutně nepotřebujete, raději si počkejte na výplatu a do té doby se uskromněte. Pokud by ale SMS půjčka vyřešila vaše momentální tíživé problémy a dokážete ji splatit, využijte ji. Vždy si důkladně prostudujte smlouvu a všeobecné podmínky. Vše naleznete na internetových stránkách poskytovatele.