blue box

Nebankovní americká hypotéka

04/12/2015

Americká hypotéka je neúčelový úvěr, který je určen na cokoliv potřebujete. Zásadní věcí u tohoto úvěru je jeho zajištění pomocí nemovitosti. Jde o poměrně snadný a rychlý způsob, jak se dostat ke statisícové až milionové částce. Podmínkou je, že musíte vlastnit nemovitost jako dům, pozemek nebo byt jako zástavu. Americkou hypotéku lze v některých případech využít i pro vypořádání se s exekucí.

Kdo tuto hypotéku poskytuje

Americkou hypotéku poskytují jak banky, tak nebankovní společnosti. Výše půjčky bývá 50 až 70 % odhadní ceny zastavované nemovitosti. Doba splácení je poměrně dlouhá, okolo 20 let. Podmínky pro získání tohoto úvěru se trochu liší u bank a u nebankovních společností.

Půjčka od banky

U bankovní americké hypotéky potřebujete doložit svůj příjem a rovněž se nahlíží do registrů dlužníků. Pokud tyto dvě věci pro vás nejsou problém, bude půjčka od banky výhodnější, protože má nižší úrok než u nebankovních společností. Rizika spojená s půjčkou jsou zde také o něco nižší. Tento typ hypotéky nabízí většina známých bank.Nebankovní americká hypotéka

Pokud vás zatěžují přílišné formality, máte záznam v registru nebo nechcete dokládat výši příjmu, zkuste nebankovní společnost. Hypotéku získáte pravděpodobně rychleji než od banky a vyhnete se přílišným formalitám. Tyto společnosti zajímá především hodnota zastavované nemovitosti. Pokud nemovitost nevlastníte, ale znáte někoho, kdo ano a kdo vám ji bude ochoten poskytnout k zástavě, pravděpodobně tuto půjčku získáte také.

Jako je riziko?

Nevýhodou této půjčky je to, že o svou nemovitost můžete snadno přijít, pokud nebudete schopni řádně a v termínech splácet. Pokud ano, je to poměrně dobrá možnost. Jelikož ale splácení probíhá po dobu až 20 let, nikdy nevíte, co se po tuto dobu může přihodit a jaká bude vaše finanční situace.