blue box

Půjčky bez doložení příjmů

18/07/2015

Pro ty, kteří potřebují peníze bez průtahů, jsou určeny půjčky bez dokládání příjmů. Oblíbené jsou především u nezaměstnaných, žen na mateřské dovolené, studentů, důchodců a lidí se záznamem v registru dlužníků.

Půjčka od nebankovní společnosti

Pokud vám nevyhovuje zdlouhavá byrokracie a administrativa, nemůžete nebo nechcete předkládat potvrzení o příjmu a potřebujete peníze ihned, nemusí to být zase takový problém. Půjčky s online žádostí vám umožní mít peníze na účtu třeba už za 15 minut. Půjčku bez dokladu o příjmu si můžete vzít ve výši přibližně od 500 do 50 000 Kč. U vyšších částek je většinou požadováno ručení nemovitostí a jedná se o takzvanou americkou hypotéku. Na takovéto půjčky se zaměřují zejména menší nebankovní společnosti. Vycházejí z toho, že mnoho lidí potřebuje peníze především rychle. Nezatěžují své klienty zbytečným papírováním. Jelikož je ale půjčování peněz neprověřeným klientům pro společnost velké riziko, je zde nevýhoda v podobě vysokých úroků.

Rychlý průběh online žádosti

O tento typ půjček se většinou žádá prostřednictvím online formuláře nebo SMS zprávy. Vyplníte osobní údaje, zvolíte si, jakou požadujete částku a také dobu splatnosti.


Po odeslání žádosti trvá jen chvíli, než se klient dozví, zda byla schválena. Pokud ano, téměř ihned jsou odesílány peníze na účet. Většinou se vše dá zvládnout na dálku a nemusíte navštěvovat pobočku. Doklady se dají naskenovat a odeslat elektronicky, případné nejasnosti se řeší telefonicky. Některé společnosti jsou dokonce tolerantní k zápisům v registrech. Platí, že čím nižší částku si půjčujete, tím je snazší peníze získat. Někdy se ani nepodepisuje papírová smlouva.

Buďte obezřetní

Vždy si důkladně pročtěte podmínky a smlouvu. Zajímejte se především o to, co vás čeká v případě nesplácení. Podepisujte jen to, co je vám srozumitelné a s čím souhlasíte. Snažte se vyhnout podepisování směnky. Jde o dokument, který vás v případě problémů se splácením půjčky může dostat do svízelné situace.