blue box

Česká spořitelna

20/09/2015

Česká spořitelna je největší bankou v České republice se sídlem v Praze. Založena byla již v roce 1825 jako první spořící instituce na tomto území. Její služby dnes využívá mnoho občanů, firem, velkých korporací a obcí. Klientů je okolo 5 milionů. Jako všechny úspěšné banky, i Česká spořitelna neustále inovuje a zkvalitňuje své služby. Od roku 2000 je členem Erste Group, což je přední poskytovatel finančních služeb v Evropě. V roce 2013 získala titul Banka roku a také Nejdůvěryhodnější banka roku.

Nabídka služeb a produktů pro občany

Tradiční službou je Osobní účet u České spořitelny. Dnes patří mezi samozřejmosti také internetové bankovnictví a mobilní banka. Ke svému účtu obdržíte platební karty, se kterými lze platit po celém světě i přes internet. K účtu můžete získat úrazové pojištění, cestovní pojištění a asistenční služby. Novějším způsobem obsluhy účtu a spravování financí je Internetový osobní účet. Využívá se k bezhotovostním platbám a spravuje se výhradně přes internet. Pro financování bydlení a jiných věcí slouží Úvěr od Buřinky a Spotřebitelský úvěr.


K účtu u České spořitelny si lze založit také podúčet pro odkládání peněz. Kontokorent je dostupný od 18 let. Novinkou je sbírání ibodů za používání Osobního účtu k získávání odměn. Pokud máte více půjček a chtěli byste je sloučit do jedné, nabízí Česká spořitelna konsolidaci půjček.

Co nabízí Česká spořitelna firmám?

Pro firmy a instituce má Česká spořitelna nabídku běžného účtu v naší i cizí měně. Samozřejmostí je možnost internetbankingu. Služba přímého bankovnictví, umožňující přímé spojení ekonomického systému firmy s bankou, se nazývá Business 24 Databanking. Investiční úvěr je určen pro nákup domů, strojů a jiných investic do podnikání. Provozní úvěr je určen menším firmám a podnikatelům. Ke zhodnocení financí jsou tu vkladové produkty.