blue box

Půjčky bez registrů dlužníků

13/04/2015

Pokud jste měli dříve problémy se splácením půjček a máte kvůli tomu záznam v registru dlužníků, octnete se na horší pozici při žádosti o další peníze. Banka vám pravděpodobně nepůjčí vůbec a u nebankovních společností si budete muset vybrat takovou půjčku, při které se do registru dlužníků raději vůbec nenahlíží.

V registru se ocitnete, ani nevíte jak

Existují půjčky, které nevyžadují potvrzení o příjmu nebo jsou tolerantní k zápisu v registru. Do registru se můžete dostat, ani nevíte jak. Stačí se opozdit se splátkou půjčky, a to jak bankovní tak i nebankovní. Dalšími častými případy je opoždění nebo vynechání splátek hypotéky, úvěru z kreditní karty nebo dokonce účtu za telefon. Nemusí to sice znamenat, že už nedostanete vůbec žádnou půjčku, značně vám to ale může ztížit život.

Kdo do něj nahlíží

Banky nahlížejí do registrů téměř vždy, a to jak při žádosti o půjčku i kreditní kartu. U nebankovních společností to pravidlem není. U klasických spotřebitelských úvěrů se do registrů nahlíží, u dalších půjček někdy ne. Získat půjčku bez registru nemusí být tedy jednoduché ani u nebankovních společností, zvláště pokud žádáte o vyšší částku.

Registry dlužníků v ČR:

  • Bankovní registr klientských informací (BRKI)
  • Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
  • Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům (SOLUS)
  • Centrální registru dlužníků (CERD)

Americké hypotéky - možnost bez registrů

Pokud potřebujete půjčit větší obnos a nikde se vám to nedaří, je zde určitá možnost. Musíte být ale vlastníkem nemovitosti, případně automobilu. Nebankovní americká hypotéka do registru nenahlíží. Většinou se ani nedokládá příjem. V případě nesplácení můžete o zastavenou movitou nebo nemovitou věc snadno přijít. Splátky sice bývají poměrně nízké a na delší dobu, nikdy ale nevíte, co se může přihodit. Proto buďte velmi obezřetní, abyste nepřišli o střechu nad hlavou.

Další informace:

Další informace k registrům dlužníků a půjčkám bez registrů dlužníků se můžete dozvědět také na této stránce.

SMS půjčky jsou rychlé a bez byrokracie

Půjčky před výplatou, neboli SMS půjčky, jsou dnes velmi populární. Předmětem půjčky bývá poměrně nízká částka, většinou do 5 nebo 10 tisícovek, kterou je ale třeba splatit do 30 dnů. Velkou výhodou je to, že peníze získáte bez zbytečného papírování, většinou nepotřebujete žádné doklady ani se nenahlíží do registru. Stačí vyplnit formulář na internetu nebo poslat speciální SMS zprávu, a do několika minut či hodin můžete mít peníze na vašem bankovním účtu. Tato jednoduchost je vyvážena poměrně vysokými úroky, takže dobře zvažte, kolik si opravdu musíte půjčovat.