blue box

Výhody a nevýhody půjček do 5 minut na účet

29/03/2016

Mezi nebankovními půjčkami jsou i takové, které vyřídíte během pár minut a v expresním čase dostanete peníze na účet. Příkladem jsou tzv. půjčky do 5 minut na účtu. Celý proces poskytování je nastaven tak, aby k Vám peníze dorazily během pár minut od schválení půjčky a aby o tyto mikroúvěry bylo možné žádat nonstop.

Rychlý bankovní převod

Jak poskytovatelé dosáhli tohoto expresního času? Nebankovní společnosti vlastní účty u předních českých bank a peníze Vám odesílají na účet přímo z Vaší banky. Bankovní převod tak trvá pouze pár minut. Pokud máte účet u jiné banky než společnost, očekávejte své peníze nejpozději následující pracovní den, protože putují v rámci mezibankovního převodu.


Limit částky

Půjčka ihned do 5 minut je krátkodobým typem úvěru se splatností do 30 dnů. Částka, o kterou můžete požádat, je obvykle omezena do výše 10 000 až 12 000 Kč. Na horní hranici ale dosáhnete až při dalších žádostech, po včasném splacení předešlých půjček. První půjčka je většinou limitována částkou 5 000 Kč. Tento úvěr získáte bez nutnosti dokladování příjmu a dosáhnou na ni i žadatelé se záznamem v registru dlužníků.

Zpoždění půjčky

Jediné zpoždění při vyřizování půjčky může nastat, pokud po Vás společnost bude vyžadovat naskenování dokladu totožnosti nebo zaslání 1 Kč na její účet za účelem ověření čísla Vašeho účtu. První úvěr sjednáváte online, další jsou dostupné i přes SMS.

Plusy a mínusy

Férové společnosti za poskytnutí půjčky do 5 minut na účtu nepožadují žádné poplatky předem. Vzhledem k nižším částkám nemusíte dávat k zástavě nemovitost, ani shánět ručitele. Ovšem počítejte s vyšším úrokem nebo poplatkem. Pro klidný spánek si přečtěte pozorně smlouvu a všeobecné obchodní podmínky.